
Zapraszamy na III edycję Wrocławskiego Tygodnia Uważności, ponownie w wersji online.
Tematem naszej jesiennej edycji jest WZMOCNIENIE.
Czy praktyka Uważności może nas wzmacniać? Jeśli tak, to w jakich aspektach?
Co robić, by z tego wzmacniania móc korzystać? Od czego zacząć?
WEBINARY/HARMONOGRAM
Zapraszamy na nasze webinary, które odbędą się na żywo, w interakcji z uczestnikami. Podczas ich trwania będzie można zadać osobie prowadzącej pytania i uzyskać na nie odpowiedzi.
Od poniedziałku do niedzieli. Jeden webinar każdego dnia 🙂
Jeśli jednak nie możesz być pamiętaj, że wszystkie zostaną nagrane i kupując karnet otrzymasz do nich dostęp z czasem 1 miesiąca na ich obejrzenie.
Cena karnetu – 147 zł.
(obejmuje możliwość udziału we wszystkich 7 webinarach online, a potem dostęp do nagrań przez 1 miesiąc po dacie otrzymania do nich dostępu).
Bądź. Z życzliwością, czyli wprowadzenie do Mindfulness.
poniedziałek, 24.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadzące: Anna Zubrzycki i Krystyna Boroń-Krupińska
Uważność jest sposobem kierowania uwagi bezpośrednio na wszystko, co pojawia się w naszym codziennym życiu z chwili na chwilę. Dzięki temu zwiększamy świadomość funkcjonowania ciała i umysłu, zyskując wewnętrzną równowagę.
To bycie zamiast działania. Z postawą życzliwości, akceptacji i wewnętrznego uśmiechu.
Warsztat ten jest wprowadzeniem do uważności, przybliża najważniejsze pojęcia oraz pozwala doświadczyć, czym owa uważność jest.
Zacznij tu gdzie jesteś, z tym co masz.
wtorek, 25.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadząca: Liwia Pawlik
Dlaczego warto zacząć praktykować uważność? Co mi to da? Czy to jest trudne? Czy muszę mieć na to dużo czasu? Jak zacząć praktykę uważności? Od czego? Czy potrzebuję specjalnych umiejętności, narzędzi, warunków? Czasami tyle pytań kłębi się w naszej głowie…i brakuje na nie odpowiedzi.
Na tym webinarze odpowiemy na wiele z nich, byś mogła/mógł zacząć tu, gdzie jesteś, z tym co masz.
Nie stawiając oporu życiu. Wzmocnienie poprzez odpuszczenie.
środa, 26.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadząca: Monika Kużelewska-Turczynowicz
Uważność pokazuje nam siłę życia chwilą obecną. Zazwyczaj myślimy o niej jako o narzędziu, które sprawia, że stajemy się spokojniejsi, mniej napięci. Uważności możemy też doświadczyć jako, w pewnym sensie, poddaniu się chwili, czy też poddaniu się życiu, które przepływa obok nas, w nas, przez nas.
Czy to poddanie się życiu to słabość czy siła?
Co możemy zyskać kończąc wewnętrzne wojny i zmagania?
Fundamenty uważności i budowanie nawyku medytacji.
czwartek, 26.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadzący: Piotr Jan Panasiuk
Podstawą rozwijania uważności jest regularna praktyka medytacyjna. By przynosiła ona nam jak najwięcej korzyści, powinna się stać naturalną częścią naszego codziennego dnia, czymś co przychodzi nam możliwie bezwysiłkowo. Potrzebujemy zbudować nowy nawyk, ale niestety mierząc się z wyzwaniami codzienności, okazuje się, że wcale nie jest takie to takie proste. Ponadto możemy też wspierać nasze „naturalne zasoby uważności” po prostu dbając o filary swojego dobrostanu.
Jeśli chcesz poznać psychologiczne wskazówki dla budowania nawyku medytacji (ale też tak naprawdę każdego innego nawyku),jeśli chcesz również poznać fundamenty uważności i jednocześnie kluczowe filary naszego dobrostanu i przede wszystkim dobre praktyki jak dbać o nie na co dzień, ten webinar jest własnie dla Ciebie.
Łagodnie i walecznie – wzmocnienie przez samowspółczucie.
piątek, 26.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadząca: Dorota Piasecka
„Samowspółczucie jest wartościowym podarunkiem dostępnym każdemu kto zechce otworzyć się przed samym sobą” K. Neff
Współczucie dla siebie ma szczególną moc, a często jest mylnie rozumiane – podczas webinaru poszukamy odpowiedzi czym jest, a czym nie jest współczucie dla siebie. Czy można je rozwijać?
Przyjrzymy się także dwóm wymiarom samowspółczucia wg Kristin Neff i sprawdzimy w praktyce, jak działa.
Zapraszamy do wzmacniania odporności psychicznej, poczucia pewności siebie i życzliwości.
Jak uważność może wzmocnić Ciebie jako rodzica i nauczyciela.
sobota, 27.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadząca: Ewa Orłowska
Wszyscy pragniemy spokoju i szczęścia dla swoich dzieci, tęsknimy za bliskością i zrozumieniem w relacjach w rodzinie i w szkole. Mimo szczerych pragnień często zdarzają się sytuacje, z których jako rodzice i nauczyciele nie jesteśmy do końca dumni. Jeśli oceniasz swoje rodzicielstwo czy relacje z uczniami jako reaktywne to znaczy, że jesteś człowiekiem a także, że możesz rozwinąć umiejętność przerywania reaktywnych działań. Zapewne od czasu do czasu w waszej rodzinie czy grupie obserwujesz, że pewne zachowania się powtarzają, choć nikt nie odnosi z tego korzyści. Odwrotnie, wydaje się raczej, że wszyscy z tego powodu cierpią. Nie musi tak być. Uważność oferuje tu mocne wsparcie.
Spotkanie przeznaczone jest dla osób żyjących lub pracujących z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą świadomie pracować nad pogłębieniem relacji i ułatwieniem życia swojego i dzieci.
Webinar łączy wiedzę na temat funkcjonowania mózgu i układu nerwowego człowieka z praktycznymi wskazówkami co do pierwszych kroków w stronę bardziej harmonijnego życia w zgodzie z Twoimi marzeniami i wartościami.
Wzmocnienie dzięki otwarciu na to, co jest.
niedziela, 28.10.2022
godziny: 19.00-21.00
Prowadząca: Olga Ambrozowicz
Słyszymy czasem, że medytacja może być formą ucieczki od życia. Być może nawet z tego powodu zastanawiamy się, czy to jest dla nas.
Spotykając się podczas webinaru zorientujemy się, czy możemy rozejrzeć się w sobie, nie tylko nie zamykając oczu na wewnętrzną rzeczywistość, ale wręcz zapraszając mniej znane fragmenty naszych osobowości i nawiązując z nimi intymny kontakt. Przekonamy się, czy wznowienie zerwanych połączeń może dodać nam sił.