Dorota
Piasecka

Nauczycielka prowadząca MA Polska

„Uświadom sobie, że cisza pochodzi z serca a nie z nieobecności mowy.”

Thích Nhất Hạnh

Dorota o sobie

Nauczycielka uważności w nurcie MBLC (Mindfulness Based Living Course) i nauczycielka Compassion CBLC – certyfikowana przez Mindfulness Association Polska. Do zespołu MA Polska dołaczyła w 2020 roku.

Dorota wyznaje zasadę, że najważniejsza jest własna praktyka uważności. Regularnie ją pogłębia przez udział w kursach i odosobnieniach mindfulness. Członkini Mindfulness Association UK.

Szczególnie interesuje ją, jak uważność i współczucie może wspierać poczucie szczęścia i dobrostanu, tę tematykę pogłębiała na dyplomowych studiach „Psychologia pozytywna – trener umiejętności psychospołecznych” na wydziale psychologii UW.

Prowadzi 8 tygodniowe kursy, warsztaty i szkolenia.

Przez wiele związana branżą wydawniczą, współtworzyła ofertę publikacji dla prawników. Ukończyła studia prawnicze na UW oraz podyplomowe studia z zarządzania i marketingu na SGH.

Dorota o sobie

Uważność pojawiła się w trudnym momencie mojego życia, nawet wtedy nie przypuszczałam jak bardzo je zmieni. Wspiera mnie na co dzień, daje przyzwolenie na wszystkie aspekty tego co wydarza się we mnie i wokół mnie. Dzielenie się uważnością z innymi to dla mnie naturalna kontynuacja tego procesu. Uważam, że w byciu nauczycielką uważności najważniejsze jest po prostu towarzyszenie w odkrywaniu własnej praktyki i ścieżki uważności.

Kocham przestrzeń i przyrodę, moją pasją są góry i aktywności, które pozwalają czuć każdą chwilę, być w tu i teraz: joga, wspinaczka, skituring.

Medytacja

Przestrzeń na oddech – podręczna praktyka uważności