Monika
Kużelewska-
Turczynowicz

Nauczycielka Prowadząca MA Polska

„Nie należy się gniewać na bieg wypadków,
nic ich to bowiem nie obchodzi.”

Marek Aureliusz

Biografia

Certyfikowana nauczycielka MBLC i CBLC. Współprowadzi kursy w obrębie ścieżek szkoleń w Mindfulness Association Polska. Terapeutka kursu MBCT (kurs dedykowany zapobieganiu nawrotom depresji i stanów obniżonego nastroju) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie.

Z wykształcenia pianistka i psycholożka kliniczna. Nauczycielka akademicka na studiach podyplomowych „Uważność i współczucie. Badania i psychoterapia.” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Prezeska fundacji „Lepiej żyć lepiej”. Zaangażowana w szereg projektów społecznych, m.in. „Niepoważni uWażni” i „Medytujemy. Cicha przyjaźń z chwilą obecną” promujących świadome i uważne życie.

Pracuje uważnością z grupami, osobami indywidualnymi oraz biznesem. Od kilkunastu lat rozwija swoją własną praktykę medytacyjną z nauczycielami ścieżek świeckich oraz buddyjskich. Szczególnie bliskie jej sercu jest pogłębianie współczucia i zarażanie współczuciem innych.

Monika o sobie

Pewnego dnia przestałam oddychać. Nie umarłam , ale mój organizm nie wytrzymał piekła, które tworzyłam w swoim umyśle. Od lat pracując ponad siły odsuwałam się od… siebie. Nie rozumiałam swoich emocji. Nie chciałam czuć zmęczenia. Nie chciałam się zatrzymać.

Zatrzymało mnie ciało – zaburzenia lękowe, napady paniki, poczucie, że się duszę.

W głębokim cierpieniu, siadając do pierwszych medytacji, zaczęłam przypominać sobie spokój, pogodę ducha, w końcu przypomniałam sobie naturalny, kojący oddech.

Poczułam, że ratunkiem dla współczesnego człowieka jest mindfulness. Teraz jestem tu i opowiadam ci swoją historię.

Medytacja