Ewa
Orłowska

Nauczycielka prowadząca MA Polska

„Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać.
Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.”

J.W.Goethe

Biografia

Nauczycielka dyplomowana programów mindfulness i compassion: kurs życia opartego na zasadach uważności (MBLC), kurs życia opartego na zasadach współczucia (CBLC), program redukcji stresu opartego na uważności (MBSR) a także brytyjskich programów Mindfulness in Schools Projeckt .b dla młodzieży oraz .b Foundations dla nauczycieli.

Uważność zaczęła praktykować jako element treningu zen, od roku 1987 praktykuje zen soto, przyjęła także święcenia mnisie uznane przez kwaterę zen Sotoshu w Japonii, młodszy nauczyciel dharma holder w linii Shunryu Suzuki.

Jest certyfikowaną trenerką Nonviolent Communication, uczy komunikacji i mediacji opartych na potrzebach.

Ukończyła Uniwersytet Warszawski, magister neofilologii, pracowała jako nauczyciel, dyrektor szkoły, konsultant w Ośrodku Rozwoju Edukacji.  Autorka programów i materiałów edukacyjnych.

Mieszka w Warszawie, lecz czasem wolałaby w Beskidzie Niskim. Mama dwóch dorosłych synów, babcia Neli, właścicielka suczki Gabi.

Ewa o sobie

Moją pasją jest medytacja oraz wspieranie samodzielności i rozwoju innych. Poszerzanie kontaktu z wewnętrzną przestrzenią rozwija moją radość i siłę niezależnie od nagród przychodzących z zewnątrz. W ten sposób samodzielność oznacza dla mnie nie odgradzanie i izolację lecz ciekawość i bliskość wobec wszystkiego, co mnie otacza.
Wierzę w stwierdzenie Mahatmy Ghandiego, że sami musimy stać się zmianą, którą pragniemy ujrzeć w świecie. Marzę o świecie, gdzie rywalizację zastępuje się porozumieniem.

Medytacja

Autorskie wpisy

Zobacz wpisy Ewy na naszym blogu