Certyfikowani nauczyciele
MBLC, MBLC-YA i CBLC

Jeżeli jesteś zainteresowana/y uczestnictwem w 8 tygodniowych kursach uważności i współczucia poniżej znajdziesz listę certyfikowanych nauczycieli kursów MBLC ( Kursy życia opartego na uważności), MBLC-YA (Kursy życia opartego na uważności dla młodzieży) oraz CBLC (Kursy życia opartego na współczuciu).

Spełniają oni wymagania certyfikacji wg Wskazówki dobrej praktyki do prowadzenia kursów opartych na zasadach uważności, czyli podlegają stałej superwizji, doskonalą swój warsztat zawodowy poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach oraz pogłębiają własną praktykę uczestnicząc w corocznych odosobnieniach.

Więcej o kursach MBLC, CBLC oraz MBLC-YA dowiesz się na końcu strony.

Wyczyść filtry

Aleksandra Boroń

Syców  •  Wrocław  •  Zgorzelec Aleksandra Boroń - www

Anna Polak

Kraków Anna Polak - www

Anna Zubrzycki

Wrocław Anna Zubrzycki - www

Dagna Kocur

Katowice Dagna Kocur - www

Damian Dec

Wrocław Damian Dec - www

Dorota Murzyńska

Wrocław Dorota Murzyńska - www

Dorota Piasecka

Warszawa Dorota Piasecka - www

Ewa Orłowska

Warszawa Ewa Orłowska - www

Izabela Joanna Biśta

Wrocław Izabela Joanna Biśta - www

Jowita Wycisk

Poznań Jowita Wycisk - www

Justyna Wiąckiewicz

Lublin Justyna Wiąckiewicz - www

Katarzyna Bokuń

Warszawa Katarzyna Bokuń - www

Krystyna Boroń-Krupińska

Wrocław Krystyna Boroń-Krupińska - www

Liwia Pawlik

Wrocław Liwia Pawlik - www

Łukasz Rybiński

Gdańsk Łukasz Rybiński - www

Magdalena Tybura

Gdynia Magdalena Tybura - www

Marcin Zasempa

Wrocław Marcin Zasempa - www

Marta Gabruk

Poznań Marta Gabruk - www

Monika Kużelewska-Turczynowicz

Warszawa Monika Kużelewska-Turczynowicz - www

Monika Wądołowska

Warszawa Monika Wądołowska - www

Piotr Jan Panasiuk

Warszawa Piotr Jan Panasiuk - www

Piotr Sikora

Kraków Piotr Sikora - www

Teresa Moryson

Lubliniec Teresa Moryson - www

Weronika Chmielewska

Warszawa Weronika Chmielewska - www

Kursy naszych nauczycieli

8 tygodniowe kursy MBLC

    Kursy życia opartego na uważności

Mindfulness Based Living Course (MBLC – Kurs życia opartego na uważności) to cykl cotygodniowych spotkań z uważnością. Standardowo obejmuje on osiem tygodni i składa się z ośmu spotkań, trwających około dwóch godzin. Całość poprzedza poprzedza spotkanie wprowadzające przed rozpoczęciem kursu i zamyka spotkanie podsumowujące po ośmiu tygodniach. Dzień praktyki Mindfulness jest zazwyczaj uwzględniony pomiędzy 6 i 7 tygodniem programu.

Kurs skierowany jest dla osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce Mindfulness.

10 tygodniowe kursy MBLC-YA

    Kursy życia opartego na uważności dla młodzieży

Mindfulness Based Living Course Young Adults (MBLC-YA – Kurs życia opartego na uważności dla młodzieży) to 10-tygodniowy program Mindfulness Association dla młodzieży w wieku od 11 do 18 lat stworzony na podstawie materiałów z Kursu życia opartego na zasadach Uważności (MBLC) dla dorosłych. Kurs MBLC-YA wprowadza nastolatków w koncepcje Uważności oraz Współczucia dla siebie i ma na celu rozwijanie tych cech poprzez praktyki i ćwiczenia wykonywanie głównie w klasie, zaprojektowane dla tej grupy wiekowej.

Kurs MBLC-YA obejmuje 10 sesji, prowadzonych zwykle co tydzień, trwających od 40 minut do 1 godziny. Na każdym spotkaniu zajmujemy się jednym tematem. Przykładowo, na sesji „Twój niesamowity umysł” przyglądamy się mózgowi nastolatków z jego różnymi trajektoriami rozwoju emocjonalnego i kontroli poznawczej i wyjaśniamy, że nasze mózgi jako zaprogramowane raczej na przetrwanie niż na dążenie do szczęścia, używają różnych sztuczek, których często nie jesteśmy świadomi. Inne tematy to „Pozostawanie obecnym”, „Zakotwiczanie” w chwili obecnej przy wsparciu oddechu, ciała lub dźwięku, „Rozpraszanie uwagi”, „Wewnętrzne nastawienie”, „Wdzięczność” czy refleksja nad tym, co znaczy „Uważne życie” (takie, które jest w zgodzie z naszymi wartościami). W treść całego kursu wpleciona jest praktyka współczucia, czyli nauka bycia życzliwym dla siebie, gdy przeżywamy trudności.

Każdej sesji towarzyszy multimedialna prezentacja, która z poczuciem humoru obrazuje i utrwala wprowadzany temat. Uczniowie otrzymują również podręcznik oraz dostęp do szerokiej gamy praktyk.

8 tygodniowe kursy CBLC

    Kursy życia opartego na współczuciu

Compassion Based Living Course ( CBLC- Kurs życia opartego na współczuciu). Kurs ma na celu wyruszenie w osobistą podróż pełną współczucia w celu włączenia go do życia codziennego. Treść kursu oparta jest o zasoby psychologii ewolucyjnej i buddyzm mahayana wraz z bogactwem przesłania tej tradycji. Współczucie jest cechą wrodzoną każdemu z nas i jako taka może być pielęgnowana i wzmacniania. Rdzeniem współczucia jest wrażliwość na trudności jakie sami przeżywamy, jak i wobec trudności w życiu innych oraz chęć łagodzenia tego cierpienia, rozwijania się i odnalezienia szczęścia. Uważność zwiększa naszą świadomość, podczas gdy współczucie pogłębia naszą świadomość odczuwaną z poziomu serca. Praktyka współczucia pomaga budować nasze wewnętrzne zasoby, aby odpowiadać na nieuchronne wyzwania w naszym życiu i zwiększać naszą zdolność do doceniania i rozwijania wdzięczności za dobro, które jest również obecne w naszym życiu. Jest to podróż, która wymaga zaangażowania i odwagi.

Struktura kursu wspiera uczenie się uczestników poprzez doświadczanie, a praktyka w domu jest nieodłącznym elementem podróży ze współczuciem. wskazany. Kurs standardowo trwa 8 tygodni i obejmuje również dzień praktyki. Adresowany jest dla każdego, kto uczestniczył wcześniej w kursach uważności takich jak MBLC, MBSR lub w innym kompleksowym treningu uważności.