Uważność wrażliwa na traumę

Uważność wrażliwa na traumę

Uważność wrażliwa na traumę. Jak wspierać bezpieczeństwo i stabilność osób, które przeżyły traumę.

„Pomyśl o traumie jak o urazie a o medytacji jako o ćwiczeniu. Czasami potrzebujemy modyfikacji ćwiczenia, aby zbudować siłę i uzdrowić. To jest uważność wrażliwa na traumę.”
David A. Treleaven

Szkolenie przeznacozne dla nauczycieli uważności, pogłębiające umiejętności nauczania i zachowania bezpiecznej przestrzeni dla uczestnika i nauczyciela podczas nauczania uważności.

Jest kształtowaniem empatycznej, wcielonej obecności i otwartości nauczyciela na potrzeby uczestników kursu, którzy w czasie praktyk doświadczają traumatycznych wspomnień.

Szkolenie rozwija umiejętność rozpoznawania symptomów traumy i gotowości wsparcia trudnego doświadczenia uczestników kursu.

Uczestnicy szkolenia:
* poznają zagadnienia związane ze zjawiskiem traumy w płaszczyźnie psychologicznej,
* dowiedzą się w jaki sposób uczyć z uważnością wrażliwą na traumę w różnych formach
* otrzymają konkretne wskazówki, praktyczne przykłady i techniki wspierające osoby w stresie pourazowym (PTSD).

Inspiracje do szkolenie zaczerpniete zostały z książki Davida A.Treleaven’a „Trauma-Sensitive Mindfulness”.

Prowadzące:
Teresa Moryson
Z wykształcenia pedagożka, terapeutka i psychoterapeutka w nurcie Ericksonowskim. Prowadzi procesy psychoterapeutyczne w swoim gabinecie, a także kursy grupowe i z osobami indywidualnymi.
Certyfikowana nauczycielka kursu życia opartego na uważności MBLC. Współprowadzi kursy w obrębie ścieżki szkoleń MBLC.  Ukończyła również Certyfikowany Kurs Compassion oraz kurs Rodzicielstwa z uważnością i współczuciem.  Współprowadząca warsztatów uważności „ Otuleni ciszą”, założycielka grupy „ Spotkanie z uważnością” , z którą regularnie praktykuje, dzieląc się swoim doświadczeniem i czerpiąc wiele z tych spotkań. W swojej pracy łączy wieloletnie doświadczenie psychoterapeutki z uczeniem uważności.

Monika Kużelewska-Turczynowicz
Certyfikowana nauczycielka MBLC i CBLC. Współprowadzi kursy w obrębie ścieżek szkoleń w Mindfulness Association Polska. Terapeutka kursu MBCT (kurs dedykowany zapobieganiu nawrotom depresji i stanów obniżonego nastroju) certyfikowana przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie.Z wykształcenia pianistka i psycholożka kliniczna. Nauczycielka akademicka na studiach podyplomowych „Uważność i współczucie. Badania i psychoterapia.” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.


Cena:
Kwota należności za kurs: 570 zł.

Termin:
18 listopada 2023, 9.00-17.00 ( z przerwami na obiad i herbate/kawę). Kurs online.

Szkolenie liczy się  jako CPD doskonalące umiejętności nauczyciela uważności. 

 

Formularz zapisów

.

Data

lis 18 2023
Expired!

Wybierz formę organizacji wydarzenia

online

Lokalizacja

“Platforma Zoom” Online

Wybierz jaka ścieżka Cię interesuje

Chcę zacząć