Szkolenie Nauczycielskie MBLC_02

Szkolenie nauczycielskie CBLC 2024

Zapraszamy każdego, kto jest nauczycielem Mindfulness w jednej z metod oraz ma za sobą poprowadzone minimum dwa kursy: MBLC, MBSR, MBCT, MBCL, Breathworks oraz ukończył Certyfikowany Kurs Compassion wg Mindfulness Association do udziału w Szkoleniu nauczycielskim Kursu życia opartego na współczuciu CBLC (Compassion Based Living Course).

Szkolenie to składa się z:

1. CPD „Rozwój umiejętności dopytywania w nauczaniu współczucia”.

Jednym z kluczowych tematów weekendu jest „robienie” mniej i „bycie” więcej w naszej praktyce dopytywania. Zrobimy to, badając, jak zachować przestrzeń dla uczestnika, aby zbadał swoje doświadczenie praktyki bez narzucania naszej interpretacji jego doświadczenia. Jeśli uczestnik jest w stanie dojść do własnego zrozumienia swojego doświadczenia praktyki, uczenie się jest głębsze, a uczestnik jest bardziej wzmocniony. Wymaga to od nas porzucenia bycia ekspertami, głębokiego słuchania i nauczania poprzez naszą ucieleśnioną obecność i sposób bycia, a nie poprzez intelektualne koncepcje.

Innym kluczowym celem jest dodatkowe trzymanie trudności naszego uczestnika wymagane podczas nauczania współczucia. Czy naprawdę możemy być tam, otwarci i ciekawi, w „błocie” z naszymi uczestnikami, nie próbując „naprawiać” ich doświadczenia. Zrobimy to, nadając priorytet pierwszemu aspektowi współczucia, jakim jest zwracanie się ku i „bycie” z trudnością z odwagą w naszej praktyce dopytywania. Nauczymy się ufać, że nasza obecność wystarczy. Jednocześnie możemy nauczyć się być wrażliwym na to, kiedy musimy wprowadzić drugi aspekt-„robienia” czegoś, aby zbudować zdolność naszych uczestników do radzenia sobie z trudnościami, ale bez ich „naprawiania”.

Osoby prowadzące: Anna Zubrzycki, Krystyna Boroń-Krupińska
Termin: 25-26.05.2024
Cena: 900 zł
Gdzie: online, platforma zoom 

2. Wyjazdowe szkolenie dla przyszłych nauczycieli Compassion (CBLC).

Sześciodniowe pogłębione szkolenie, które skupia się na badaniu każdego z etapów ośmiotygodniowego kursu CBLC (Życie w Oparciu o Współczucie).

Intencją kursu jest zapewnienie uczestnikom bezpośredniego praktycznego doświadczenia poprzez przedstawianie prezentacji, prowadzenie praktyki i sesji rozmowy w odniesieniu do każdego z etapów tematycznych kursu ośmiotygodniowego, którym towarzyszyć będą szczegółowe komentarze i omówienie ze strony trenerów szkolenia.

Szkolenie stanowi okazję, aby przeanalizować tematy kursu ośmiotygodniowego w sposób stopniowy, z zapewnieniem, że uczestnicy gruntownie rozumieją uzasadnienie nauczanych praktyk oraz sposobu, w jaki pasują one do siebie jako całość; jest to także okazja, aby zdobyć doświadczenie w prowadzeniu praktyk. Podczas szkolenia będą także przekazane instrukcje, w jaki sposób podchodzić do nauczania praktyk współczucia.

Uczestnicy otrzymują program i szczegółowe plany lekcji CBLC, podręcznik kursu, który mogą kopiować i przekazywać uczestnikom swoich kursów, jak również dostęp do materiałów dźwiękowych do praktyki prowadzonej w ramach szkolenia. Na koniec szkolenia uczestnicy otrzymują wszystko, co jest potrzebne, aby rozpocząć samodzielne prowadzenie kursów CBLC.

Osoby prowadzące: Anna Zubrzycki, Krystyna Boroń-Krupińska
Daty: 01-06.10.2024
Miejsce: Winnica, Góry II 3d, 24-120 Kazimierz Dolny
Cena:
koszt szkolenia: 3500 zł
koszt noclegów i wyżywienia: 1700 zł.
(pokoje dwu lub trzyosobowe przydzielane zgodnie z kolejnością zgłoszeń).
Łączny koszt wyjazdowego szkolenia: 5200 zł. 

 

Formularz zapisu:

.

Data

maj 25 2024 - paź 06 2024

Wybierz formę organizacji wydarzenia

online,
wyjazdowy
Winnica

Lokalizacja

Winnica
Góry II 3d, 24-120 Kazimierz Dolny

Wybierz jaka ścieżka Cię interesuje

Chcę uczyć