Serce i Umysł w buddyjskim treningu Lojong. Odosobnienie z Lamą Rinchen Palmo

Nauki Buddy przedstawiają wiele metod radzenia sobie ze stanami umysłu, powodującymi cierpienie w nas samych i w innych.

W czasie odosobnienia przyjrzymy się szczegółowo praktyce Lojong w kontekście otwierania umysłu i serca i rozwijania bodhicitty.

“Spośród wielu podejść do radzenia sobie z cierpieniem i z niemającymi końca życiowymi problemami, nauki lodziong oferują wyjątkową perspektywę i praktykę. Kluczem do nich jest uczenie się, jak posługiwać się dręczącymi nas kłopotami właśnie jako środkami transformacji. Dzieje się to dzięki naszej wrodzonej inteligencji, umożliwiającej nam zrozumienie tej największej z tajemnic – naszego własnego umysłu.
Wraz z tym poznajemy metody zręcznych środków nauczania, przy pomocy których posługujemy się wszelkimi okolicznościami w jakim się znajdziemy – bez względu na to, czy są one pozytywne czy negatywne – jako środkami budzenia się ku głębiom życia, ku samemu źródłu pokoju, mądrości i współczucia w nas. Lodziong to podejście w pewnej mierze alchemiczne, bowiem tu trucizny, które dotykają nas cierpieniem, stają się uzdrawiającym nas lekarstwem. Jest to sprzeczne z naszą intuicją w tej kwestii. Zamiast uciekać od burzy uczymy się z nią fruwać.
Zapraszamy was do dołączenia się do nas właśnie w tym.”
Donal Creedon 

Lama Rinczen Palmo
Lama Rinczen ma duże doświadczenie medytacyjne. W 1989 roku odbyła dwa krótkie odosobnienia do Namo Buddy w Nepalu i Samye Ling w Szkocji. Następnie, za radą swojego mistrza Akonga Rinpocze, podjęła tradycyjne czteroletnie odosobnienie medytacyjne, a po nim drugie trzyletnie na wzgórzu zwanym „czystą krainą” w pobliżu klasztoru Samye Ling w Szkocji. W czasie odosobnień otrzymywała inicjacje i instrukcje od znanych mistrzów, Thrangu Rinpocze i Tai Situ Rinpocze, pomagał jej Lama Yeshe Losala i odwiedzał ją Akong Rinpocze.
Po zakończeniu odosobnień na polecenie Akonga Rinpocze przeniosła się na Holy Isle, „Świętą Wyspę”, aby opracować roczny program odosobnień dla kobiet, pozwalający na ukończenie wstępnych praktyk Mahamudry i Nyndro, zgodnie z tradycją Karma Kagyu.
W latach 2002 do 2011 odbyły się dwa tradycyjne trzyletnie odosobnienia oraz kilka jednorocznych odosobnień, podczas których pełniła rolę nauczyciela wspierającego. 
W 2010 roku, po przyjęciu święceń zakonnych od Tai Situ Rinpocze, otrzymała od Akonga Rinpocze tytuł Lamy z misją pomocy frankofońskiemu centrum Samye Dzong w Brukseli.
Pod koniec 2015 roku uruchomiony został nowy projekt w pobliżu miasta Beaumont na granicy z Francją, w otoczeniu pięknej przyrody. Projekt przewiduje budowę małych domków medytacyjnych, umożliwiających krótkie lub długie odosobnienia, w zależności od zdolności i możliwości uczestników. To centrum jest przeznaczone dla każdego, kto ma szczerą motywację do pogłębiania swoich duchowych badań, bez względu na przynależność religijną i światopoglądową. Lama Rinchen dzieli teraz swoją działalność między Brukselę a Beaumont z nadzieją, że w przyszłym roku rozpoczną się pierwsze odosobnienia w nowych domkach – tymczasem odbywają się one latem w namiotach.
Obecnie jest Lamą Samyé Dzong Bruksela i Samye Ling Beaumont. Jej doświadczenie pomaga zidentyfikować trudności, jakie napotykają praktykujący Dharmę w swojej wewnętrznej podróży.

Dlaczego wybrałyśmy Lamę Rinchen Palmo na prowadzenie tegorocznego odosobnienia? 

Annick Nevejan

Annick Nevejan

Mentorka i Nauczycielka Prowadząca MA UK

Lama Rinchen jest uznaną i szanowaną nauczycielką tybetańskiego buddyzmu. W ciągu minionych 12 lat, jako mistrzyni prowadząca długie odosobnienia dla kobiet w ośrodku medytacyjnym na wyspie Holy Isle u wybrzeży Szkocji zyskała przydomek „Anioł odosobnienia”, dzięki swym wybitnym umiejętnościom równoważenia energii uczestniczek odosobnień w harmonijny sposób. Ta jej duchowa siła jest widoczna w sposobie w jaki obecnie tworzy prawdziwe poczucie wspólnoty w swoim ośrodku odosobnień medytacyjnych w Beaumont w Belgii.

Anna Zubrzycki

Anna Zubrzycki

Dyrektorka i Nauczycielka Prowadząca MA Polska

Lama Rinchen jest ucieleśnionym przykładem tego, jak można wnieść praktykę do swego codziennego życia. Inspiruje tym, w jaki sposób przechodzi z formalnej medytacji siedzącej w codzienne życie. Szuka tylko tego, co jest możliwe i jak można pracować razem, z pozytywną energią, dla większej sprawy. Odosobnienie z nią to rzadka okazja uczenia się od kobiety lamy mającej takie doświadczenie i zalety.

Termin: 11 – 16 lipca 2022
Prowadząca: Lama Rinchen Palmo (osobiście) Współprowadząca: Anna Zubrzycki
Gdzie: Agro-Pustelnik
Tłumacz: Jacek Dobrowolski

Cena:
koszt odosobnienia: 1100 zł
koszt wyżywienia: 125 zł/ doba – 625 zł całość
(śniadanie, obiad ( zupa + deser), kolacja (drugie danie), przerwa kawowa
koszt noclegów – w zależności od wybranej opcji zakwaterowania ( na koszt noclegów składa się wynajęcie całego obiektu na wyłączność).

Zapytaj o miejsce pisząc na contact@mindfulnessassociation.org.pl

Data

lip 11 - 16 2022
Expired!

Wybierz formę organizacji wydarzenia

wyjazdowy
Agro-Pustelnik

Lokalizacja

Agro-Pustelnik
Pustelnik 26, 58-410 Marciszów

Wybierz jaka ścieżka Cię interesuje

Chcę pogłębiać