Oswajając ból. Uważność i współczucie w bólu przewlekłym i depresji.

Doświadczenie bólu przewlekłego, tak samo jak doświadczenie depresji, może być trudne. Naturalnym impulsem jest chęć uniknięcia, zaprzeczenia i walki z tym, co niechciane.

Uważność daje nam możliwość spróbowania zupełnie innego sposobu bycia z trudnymi doświadczeniami. Możemy uświadomić sobie istotę trudności jakiej doświadczamy, a dzięki współczuciu odpowiedzieć łagodnie na swoje cierpienie.
Uważność pozwala nam dostrzec narrację, historie i przekonania, które opowiadamy sobie nieustannie, a które zwiększają nasz dyskomfort.
Oddzielenie się od tych historii pozwala nam pozostać z tym co faktycznie się wydarza bez dodatkowego cierpienia.
Przyjęcie tego bólu-depresji jako części siebie w tej chwili uwalnia nas od przytłaczającej bezradności dając nam w ręce narzędzia, dzięki którym odzyskujemy poczucie sprawczości i wpływu na to jak się czujemy.
We współczuciu z kolei odnajdziemy troskę o siebie, czułość i zrozumienie, gdyż zakłada ono, że nie niezależnie co się z nami dzieje, jesteśmy OK.

W naszym kursie poświęcimy dużo miejsca na doświadczenie tej jakości. Będzie to pierwszy krok ku akceptacji siebie, swojego życia i przeżywania go w pełni.

Propozycja tematu kursu wynika z osobistych doświadczeń prowadzących i chęci wsparcia osób doświadczających podobnych trudności.

Daty spotkań: środy, godz.18:30-20:00, online
21.09,28.09, 5.10, 12.10, 19.10, 26.10, 02.11, 16.11.2022.

Prowadzące: Krystyna Boroń-Krupińska i Monika Kużelewska-Turczynowicz

Cena: 1200 zł

Data

wrz 21 2022
Expired!

Czas

18:30

Wybierz formę organizacji wydarzenia

stacjonarny - Wrocław

Lokalizacja

“Platforma Zoom” Online

Wybierz jaka ścieżka Cię interesuje

Chcę uczyć