Odosobnienie z Lamą Rinchen Palmo 2024

Lama Rinczen Palmo
Lama Rinczen ma duże doświadczenie medytacyjne. W 1989 roku odbyła dwa krótkie odosobnienia do Namo Buddy w Nepalu i Samye Ling w Szkocji. Następnie, za radą swojego mistrza Akonga Rinpocze, podjęła tradycyjne czteroletnie odosobnienie medytacyjne, a po nim drugie trzyletnie na wzgórzu zwanym „czystą krainą” w pobliżu klasztoru Samye Ling w Szkocji. W czasie odosobnień otrzymywała inicjacje i instrukcje od znanych mistrzów, Thrangu Rinpocze i Tai Situ Rinpocze, pomagał jej Lama Yeshe Losala i odwiedzał ją Akong Rinpocze.
Po zakończeniu odosobnień na polecenie Akonga Rinpocze przeniosła się na Holy Isle, „Świętą Wyspę”, aby opracować roczny program odosobnień dla kobiet, pozwalający na ukończenie wstępnych praktyk Mahamudry i Nyndro, zgodnie z tradycją Karma Kagyu.
W latach 2002 do 2011 odbyły się dwa tradycyjne trzyletnie odosobnienia oraz kilka jednorocznych odosobnień, podczas których pełniła rolę nauczyciela wspierającego.
W 2010 roku, po przyjęciu święceń zakonnych od Tai Situ Rinpocze, otrzymała od Akonga Rinpocze tytuł Lamy z misją pomocy frankofońskiemu centrum Samye Dzong w Brukseli.
Pod koniec 2015 roku uruchomiony został nowy projekt w pobliżu miasta Beaumont na granicy z Francją, w otoczeniu pięknej przyrody. Projekt przewiduje budowę małych domków medytacyjnych, umożliwiających krótkie lub długie odosobnienia, w zależności od zdolności i możliwości uczestników. To centrum jest przeznaczone dla każdego, kto ma szczerą motywację do pogłębiania swoich duchowych badań, bez względu na przynależność religijną i światopoglądową. Lama Rinchen dzieli teraz swoją działalność między Brukselę a Beaumont z nadzieją, że w przyszłym roku rozpoczną się pierwsze odosobnienia w nowych domkach – tymczasem odbywają się one latem w namiotach.
Obecnie jest Lamą Samyé Dzong Bruksela i Samye Ling Beaumont. Jej doświadczenie pomaga zidentyfikować trudności, jakie napotykają praktykujący Dharmę w swojej wewnętrznej podróży.

Dlaczego wybrałyśmy Lamę Rinchen Palmo?

Annick Nevejan

Annick Nevejan

Mentorka i Nauczycielka Prowadząca MA UK

Lama Rinchen jest uznaną i szanowaną nauczycielką tybetańskiego buddyzmu. W ciągu minionych 12 lat, jako mistrzyni prowadząca długie odosobnienia dla kobiet w ośrodku medytacyjnym na wyspie Holy Isle u wybrzeży Szkocji zyskała przydomek „Anioł odosobnienia”, dzięki swym wybitnym umiejętnościom równoważenia energii uczestniczek odosobnień w harmonijny sposób. Ta jej duchowa siła jest widoczna w sposobie w jaki obecnie tworzy prawdziwe poczucie wspólnoty w swoim ośrodku odosobnień medytacyjnych w Beaumont w Belgii.

Anna Zubrzycki

Anna Zubrzycki

Dyrektorka i Nauczycielka Prowadząca MA Polska

Lama Rinchen jest ucieleśnionym przykładem tego, jak można wnieść praktykę do swego codziennego życia. Inspiruje tym, w jaki sposób przechodzi z formalnej medytacji siedzącej w codzienne życie. Szuka tylko tego, co jest możliwe i jak można pracować razem, z pozytywną energią, dla większej sprawy. Odosobnienie z nią to rzadka okazja uczenia się od kobiety lamy mającej takie doświadczenie i zalety.

Termin: 5 – 11 sierpnia 2024r.

Prowadząca: Lama Rinchen Palmo (osobiście)
Współprowadząca: Anna Zubrzycki

Gdzie:
miejsce będzie podane wkrótce

Cena: wkrótce

Formularz zapisu: wkrótce

Data

sie 05 - 11 2024

Wybierz formę organizacji wydarzenia

wyjazdowy

Wybierz jaka ścieżka Cię interesuje

Chcę pogłębiać