Szkolenie nauczycielskie

Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem (MCP)

Po raz pierwszy w Polsce szkolenie nauczycielskie programu Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem ( Mindful Compassionate Parenting).

Mindful Compassionate Parenting (MCP) to program stworzony dla rodziców, opiekunów, który oferuje wprowadzenie do praktyki mindfulness (uważność) i compassion (współczucie) w formie ćwiczeń i praktyk medytacyjnych jak również służy poszerzaniu świadomości i edukacji w zakresie nawiązywania głębokiej relacji z dziećmi, podopiecznymi.

Program ten dostarcza narzędzi, które mogą być wykorzystywane w obszarze rodzicielstwa czy sprawowania opieki nad innymi w sposób autentyczny i życzliwy, do poczucia głębszego połączenia z bliskimi, ale przede wszystkim do nawiązania życzliwego, współczującego kontaktu z samym sobą, napełniając własne zasoby by móc być z innymi, także z poziomu serca.

Ścieżka dla nauczycieli kursu Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem obejmuje naukę umiejętności prowadzenia praktyk medytacji uważności w grupie podczas 10-tygodniowych kursów  MCP (Mindfulness Compassionate Parenting).

Uważne rodzicielstwo
Kurs Uważne rodzicielstwo

Szkolenie nauczycielskie MCP  – Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem

Czy jesteś aktywny w obszarze…
Edukacji rodziców?
Coachingu czy poradnictwa dla rodziców?
Wsparcia terapeutycznego rodziców?
Wsparcia rodziny?
Programów opartych na uważności?

Zostań wykwalifikowanym nauczycielem podejścia Rodzicielstwa w uważnością i współczuciem – Mindful Compassionate Parenting.
Jest to NOWA w Polsce możliwość poszerzenia oferty zawodowej i wiedzy podczas pracy z rodzicami.

Program został stworzony przez niemieckiego psychiatrę dzieci i młodzieży oraz nauczyciela uważności i współczucia- Jörga Mangolda; autora książki programu „Wir Eltern sind auch nur Menschen” (My rodzice też jesteśmy tylko ludźmi), leżącej u podstaw kursu MCP. Od 2017 roku program Rodzicielstwa z uważnością i współczuciem (MCP) objął setki rodziców. Ponad 100 nauczycieli w trzech krajach zostało do tej pory przeszkolonych w zakresie realizacji tego programu.

Ścieżka nauczycielska MCP ( Mindful Compassionate Parenting ), czyli jak zostać nauczycielem 10-tygodniowych kursów Rodzicielstwa z uważnością i współczuciem.

etap I

10-tygodniowy kurs Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem.

etap II

Wyjazdowe szkolenie nauczycielskie MCP

etap III

Poprowadzenie jednego kursu MCP pod superwizją.

upoważnia do znalezienia się na liście certyfikowanych nauczycieli MCP

Czas trwania i cena

Ukończenie kursu Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem to łącznie 10 tygodni.
Wyjazdowe szkolenie nauczycielskie MCP to 7 dni.
Najbliższe Wyjazdowe szkolenie – czerwiec 2024.
Kolejne planowane jest na 2026r.

Na cenę całości składają się:
1. 10-tygodniowy kurs Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem – 970 zł (realizowane w MA Polska. Kurs można również zrealizować poza naszą organizacją).
2. Wyjazdowe Szkolenie Nauczycielskie MCP – 3800 zł ( + koszty wyżywienia i zakwaterowania)
3. Superwizja – na dzień 01.09.2023 koszt całościowej superwizji jednego kursu to 150 euro.

Łączny koszt szkolenia: 4 770 zł + 150 euro (+ koszty zakwaterowania i wyżywienia na szkoleniu wyjazdowym).

Uczestnictwo

Warunki wstępne przyjęcia na szkolenie nauczycielskie MCP:

1. Ukończenie 10-tygodniowego Kursu rodzicielstwa z uważnością i współczuciem (MCP)
2. Doświadczenie w praktyce uważności i /lub/oraz współczucia, uczestnictwo w kursie uważności/współczucia w innych podejściach (MBLC, MBSR, MSC itp.)
3. Doświadczenie w obszarze rodzicielstwa lub opieki nad dziećmi/ pracy z dziećmi.
4. Zainteresowanie i/lub doświadczenie w zakresie wsparcia dla rodziców, dzieci, rodzin, terapii, pedagogiki.

Materiały szkoleniowe

Podczas trwania szkolenia uczestnik otrzymuje podręcznik dla rodziców, podręcznik dla nauczyciela oraz zestaw praktyk w plikach audio.

Certyfikat

Ukończenie całej ścieżki nauczycielskiej (10-tygodniowy kurs Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem, Wyjazdowe szkolenie nauczycielskie MCP oraz jeden kurs poprowadzony pod supwerwizją) kończy się otrzymaniem Certyfikatu gotowości do nauczania kursu „Rodzicielstwo z uważnością i współczuciem”.

Rekomendacje

„Spotkanie z zespołem Mindfulness Association Polska i udział w proponowanych kursach otworzyło mnie na kompletnie nowy odbiór mnie samej oraz otaczającego świata. Było to doświadczenie , które dogłębnie zmieniło moje życie na głębsze i szczęśliwsze. Serdecznie polecam i zapraszam.”

MONIKA ZIEMIAŃSKA

“Eksplorowałem kompletnie nowe obszary mojego życia. Zyskałem inną, ciekawą perspektywę i inne podejście do świata i ludzi. Czuję się lekki i spokojny.”

DAREK

“Bardzo przemyślany i konsekwentnie prowadzony proces. Wielkie serce, równie wielkie jak wiedza i doświadczenie prowadzących.”

MONIKA