Kurs dokonalenia zawodowego

CPD

CPD „Rozwój umiejętności dopytywania w nauczaniu uważności” jest nieodłącznym elementem scieżki szkolenia nauczycieli uważności w nurcie MBLC. 

Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania

Czas trwania i cena

Czas trwania szkolenia – 8 godzin

Cena: 500 zł

Uczestnictwo

Szkolenie przeznaczone jest dla przyszłych nauczycieli MBLC.

Materiały szkoleniowe

Uczestnik otrzyma materiały zwiazane ze szkoleniem.

Certyfikat

Po ukończeniu szkolenia CPD uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia sygnowany przez Mindfulness Association Polska.

Opis CPD

Kurs rozwoju umiejętności dopytywania w nauczaniu uważności jest elementem obowiązkowym dla ścieżki nauczycielskiej MBLC pogłębiającym umiejętności empatycznego dopytywania. 

Jednym z głównych celów kursu jest „robienie” mniej i „bycie” więcej w naszej praktyce dopytywania. Sprawdzimy jak zachować przestrzeń dla uczestnika, aby zbadać swoje doświadczenie praktyki bez narzucania naszej interpretacji ich doświadczeniu. Jeśli uczestnik jest w stanie przyjąć i zrozumieć swoje doświadczenie związane z praktyką, nauka jest pełniejsza. To wymaga od nas porzucenia bycia ekspertem, głębokiego słuchania, towarzyszenia i nauczania poprzez naszą wcieloną obecność i sposób bycia, a nie poprzez koncepcje intelektualne.

Innym kluczowym zagadnieniem jest bycie z uczestnikiem wobec trudności, których doświadcza, co jest nieodłącznym elementem nauczania współczucia. Czy naprawdę możemy być tam, otwarci i ciekawi, w „błocie” z naszymi uczestnikami, nie próbując „naprawić” ich doświadczenia? Będziemy tego doświadczać, poprzez zwracanie się i ku i „byciu” z trudnością i odwagą w naszej praktyce dopytywania (pierwsza psychologia współczucia). Nauczymy się ufać, że nasza obecność jest wystarczająca. Jednocześnie możemy nauczyć się wrażliwości na to, kiedy możemy podjąć kroki by „zrobić” coś, co buduje zdolność naszych uczestników do radzenia sobie z trudnością, bez „naprawiania”.

Sprawdź najbliższe terminy w naszym Kalendarium

Rekomendacje

„Spotkanie z zespołem Mindfulness Association Polska i udział w proponowanych kursach otworzyło mnie na kompletnie nowy odbiór mnie samej oraz otaczającego świata. Było to doświadczenie , które dogłębnie zmieniło moje życie na głębsze i szczęśliwsze. Serdecznie polecam i zapraszam.”

MONIKA ZIEMIAŃSKA

“Eksplorowałem kompletnie nowe obszary mojego życia. Zyskałem inną, ciekawą perspektywę i inne podejście do świata i ludzi. Czuję się lekki i spokojny.”

DAREK

“Bardzo przemyślany i konsekwentnie prowadzony proces. Wielkie serce, równie wielkie jak wiedza i doświadczenie prowadzących.”

MONIKA