Kurs dokonalenia zawodowego

CPD

CPD „Wyzwania i trudności podczas prowadzenia kursu mindfulness dla nastolatków.”

Prowadzenie zajęć dla nastolatków bywa wyzwaniem, do którego warto się dobrze przygotować. Celem naszego szkolenia jest zaznajomienie się z prowadzeniem zajęć mindfulness dla tej grupy wiekowej, ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych potrzeb uczestników, którzy mogą doświadczać leku, depresji czy traumy.

Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania

Czas trwania i cena

Czas trwania szkolenia – 8 godzin

Cena: 500 zł

Uczestnictwo

Kurs przeznaczony jest dla przyszłych nauczycieli MBLC-YA.

Materiały szkoleniowe

Uczestnik otrzyma materiały zwiazane ze szkoleniem.

Certyfikat

Po ukończeniu szkolenia CPD uczestnik otrzymuje certyfikat ukończenia sygnowany przez Mindfulness Association Polska.

Opis CPD

Prowadzenie zajęć dla nastolatków bywa wyzwaniem, do którego warto się dobrze przygotować. Celem naszego szkolenia jest zaznajomienie się z prowadzeniem zajęć mindfulness dla tej grupy wiekowej, ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych potrzeb uczestników, którzy mogą doświadczać leku, depresji czy traumy. W pierwszej części zajmiemy się poszerzeniem wiedzy na temat najczęstszych trudności w wieku nastoletnim oraz dostępnych sposobów odpowiedzi na idące za nimi zachowania na zajęciach mindfulness. Druga część szkolenia będzie poświęcona umiejętnościom prowadzenia rozmowy i przekazania pomocnych wskazówek w grupie na zajęciach oraz w indywidulanych rozmowach z uczniami lub nauczycielami.

Tematy szkolenia:
– rozwój mózgu nastolatka
– konsekwencje psychologiczne i behawioralne traumy u dzieci i nastolatków
– popularne strategie przetrwania uczniów z lękiem, depresją czy traumą w szkole
– nauczanie mindfulness w grupie z uwzględnieniem specjalnych potrzeb
– korzyści i ograniczenia treningu mindfulness w grupie szkolnej
– budowanie poczucia bezpieczeństwa
– zasady przyjaznego wsparcia

Sprawdź najbliższe terminy w naszym Kalendarium

Rekomendacje

„Spotkanie z zespołem Mindfulness Association Polska i udział w proponowanych kursach otworzyło mnie na kompletnie nowy odbiór mnie samej oraz otaczającego świata. Było to doświadczenie , które dogłębnie zmieniło moje życie na głębsze i szczęśliwsze. Serdecznie polecam i zapraszam.”

MONIKA ZIEMIAŃSKA

“Eksplorowałem kompletnie nowe obszary mojego życia. Zyskałem inną, ciekawą perspektywę i inne podejście do świata i ludzi. Czuję się lekki i spokojny.”

DAREK

“Bardzo przemyślany i konsekwentnie prowadzony proces. Wielkie serce, równie wielkie jak wiedza i doświadczenie prowadzących.”

MONIKA