Szkolenie nauczycielskie

MBLC-YA

Ścieżka dla nauczycieli uważności dla młodzieży przygotowuje do prowadzenie 10-tygodniowych Kursów życia opartych na zasadach Uważności (MBLC-YA) dla grup wiekowych od 11 do 18 lat.

Warunkiem koniecznym do podejścia do ścieżki nauczycielskiej jest ukończenie Certyfikowanego Kursu Mindfulness. Kolejnym etapem ścieżku jest  Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania, który odbywa się w czasie 2 weekendów i wspomaga uczestników w wymiarze praktycznym rozumienia i prowadzenia medytacji uważności w grupie oraz kształtowaniu umiejętności i postawy nauczyciela medytacji mindfulness.

Ukończenie pomyślne tego kursu stanowi podstawę do uczestnictwa w CPD oraz w Wyjazdowym Szkoleniu dla Przyszłych Nauczycieli MBLC-YA. Odosobnienie to polega na przedstawieniu i doświadczeniu na żywo pełnego programu kursu MBLC-YA, po to, aby uczestnicy mogli doświadczyć w jaki sposób lekcje są prowadzone, jak również praktykować ich prowadzenie w bezpiecznym i wspierającym środowisku. Pomyślne ukończenie odosobnienia jest otwarciem drogi do samodzielnego prowadzenia kursów MBLC-YA. Wyjazdowe szkolenie dla przyszłych nauczycieli MBLC-YA jest otwarte także dla tych, którzy już są nauczycielami MBLC.

Wyjazdowe Szkolenie Nauczycielskie MBLC-YA _01 (1)
Wyjazdowe Szkolenie Nauczycielskie MBLC-YA _02 kopia

Szkolenie nauczycielskie MBLC-YA

Ścieżka nauczycielska MBLC-YA ( Mindfulness Based Living Course Young Adults), czyli jak zostać nauczycielem 8-tygodniowych kursów MBLC dla dzieci i młodzieży.

etap I

Certyfikowany Kurs Mindfulness

etap II

Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania

etap III

Kurs CPD „Wyzwania i trudności podczas prowadzenia kursu mindfulness dla nastolatków”

etap IV

Wyjazdowe szkolenie nauczycielskie MBLC-YA

etap V

Poprowadzenie dwóch kursów MBLC-YA pod superwizją

upoważnia do znalezienia się na liście certyfikowanych nauczycieli MBLC-YA

Czas trwania i cena

Łączny czas trwania całej ścieżki nauczycielskiej MBLC-YA wynosi ok. dwa lata

Na cenę całości składają się:
1. Certyfikowany Kurs Mindfulness – 3 880 zł
2. Kurs Wprowadzający do Umiejętności Nauczania – 3 400 zł
3. CPD „Wyzwania i trudności podczas prowadzenia kursu mindfulness dla nastolatków” – 500 zł
Wyjazdowe Szkolenie Nauczycielskie MBLC-YA – 3200 zł ( + koszty wyżywienia i zakwaterowania)

Łączny koszt szkolenia: 10 980 zł.

Uczestnictwo

Na ścieżkę nauczycielską MBLC-YA może wstąpić każdy, rozpoczynając ją od podstawowego Certyfikowanego Kursu Mindfulness.

Materiały szkoleniowe

Podczas trwania kursu uczestnik otrzymuje podręczniki do każdego modułu oraz zestaw praktyk w plikach audio.

Certyfikat

Ukończenie całej ścieżki nauczycielskiej kończy się otrzymaniem Certyfikatu gotowości do nauczania kursów MBLC-YA, sygnowanego przez Mindfulness Association (UK).

Sprawdź najbliższe terminy w naszym Kalendarium

Rekomendacje

„Spotkanie z zespołem Mindfulness Association Polska i udział w proponowanych kursach otworzyło mnie na kompletnie nowy odbiór mnie samej oraz otaczającego świata. Było to doświadczenie , które dogłębnie zmieniło moje życie na głębsze i szczęśliwsze. Serdecznie polecam i zapraszam.”

MONIKA ZIEMIAŃSKA

“Eksplorowałem kompletnie nowe obszary mojego życia. Zyskałem inną, ciekawą perspektywę i inne podejście do świata i ludzi. Czuję się lekki i spokojny.”

DAREK

“Bardzo przemyślany i konsekwentnie prowadzony proces. Wielkie serce, równie wielkie jak wiedza i doświadczenie prowadzących.”

MONIKA