Certyfikowany Kurs

Insight

Certyfikowany Kurs Insight (Wglądu) opiera się na kursach go poprzedzających – kursach Uważności i Współczucia. W szkoleniu Wglądu możemy pogłębić naszą wiedzę na temat psychologicznych mechanizmów nami rządzących, poprzez odkrywanie pełni naszego doświadczenia, tego co nas napędza.

Szkolenie Insight przeznaczone jest dla osób, które ukończyły Certyfikowany Kurs Mindfulness i Certyfikowany Kurs Compassion, chcących pogłębiać swoją praktykę.

Certyfikowany Kurs Insight

Czas trwania i cena

Łączny czas trwania całego kursu wynosi ok. pół roku (3 weekendy szkoleniowe w ciągu ok. 6 miesięcy). Łącznie 48 h szkoleniowe.

Cena: 1500 zł za każdy moduł/ łącznie 4 500 zł.

Uczestnictwo

Kurs jest przeznaczone dla osób, które ukończyły Certyfikowany Kurs Mindfulness i Certyfikowany Kurs Compassion.

Materiały szkoleniowe

Podczas trwania kursu uczestnik otrzymuje podręczniki do każdego modułu oraz zestaw praktyk w plikach audio.

Certyfikat

Ukończenie kursu kończy się wydaniem Certyfikatu ukończenia, sygnowanego przez Mindfulness Association Polska.

Opis kursu

Moduł I/ Odkrywanie podprogowych warstw umysłu

Podczas pierwszego weekendu zbadamy różne poziomy funkcjonowania umysłu, a zwłaszcza zajmiemy się dostępem do poziomu podświadomego, ponieważ właśnie tutaj znajdują się uwarunkowane odruchy, które napędzają nasze reakcje. Zobaczymy, jak nasze wzorce myślowe pojawiają się bez naszej woli i jak przyjmujemy je zanim zdamy sobie z tego sprawę, uznając że “tak musi być”. Rob Nairn nazywa to “podprogowym odruchem”.

 

Będziemy pracować doświadczalnie z podstawową praktyką spoczywania oraz innymi praktykami, stwarzającymi warunki do wnikliwej obserwacji i wglądu w nawyki myślenia, uczuć i zachowań, które nami kierują.

Moduł II/ Tryby nawykowe

Po ćwiczeniu z spoczywaniem, refleksją i dociekaniem dowiadujemy się, że często mamy do czynienia z domyślnymi trybami, które zabarwiają nasze doświadczenie. Te domyślne, automatyczne tryby są podszyte jednym lub wieloma destrukcyjnymi emocjami- gniewem, pragnieniami, zazdrością, dumą czy ignorancją. Zbadamy, zbliżając się do emocji gniewu, pragnienia i zazdrości z odpowiednią postawą miłującej życzliwości, współczucia lub radości, a następnie zbadamy wewnętrzne odczucia aby zobaczyć, co się pojawia.

Poprzez zbadanie naszego doświadczenia w ten sposób dowiadujemy się, jak nasze negatywne emocje mogą być źródłem wzrostu psychicznego, jeśli odniesiemy się do nich umiejętnie, a nie identyfikując się z nimi.

Moduł III/ Spoczywanie

Podczas tego weekendu kontynuujemy naszą eksplorację niszczących emocji. Podchodzimy do emocji dumy i ignorancji z odpowiednio zrównoważonym podejściem a następnie przyglądamy się wewnętrznym odczuciom, aby zobaczyć, co się pojawia.
Poprzez praktykowanie z naszymi niszczącymi emocjami docieramy do upodmiotowienia naszego poczucia siebie w centrum naszego cierpienia i uczymy się odpuszczać nasze postrzeganie stałego i odrębnego ja.

Rozpoznajemy ciągle zmieniającą się naturę naszego doświadczenia, które zależy od niezliczonych przyczyn i warunków.
Kiedy rozluźniamy nasze zrozumienie “ja” i “moje”, rozwijamy bardziej zrelaksowany stosunek do wzlotów i upadków naszego doświadczenia, pogłębiamy nasze doświadczenie spoczywania, które praktykowaliśmy w module kursów uważności.

Materiały dydaktyczne w cenie kursu

Skuteczność szkolenia poparta badaniami

Certyfikowana kadra nauczycielska

Proces grupowy

Dostęp do materiałów i nagrań MA

Różne techniki wglądu

Sprawdź najbliższe terminy w naszym Kalendarium

Rekomendacje

„Spotkanie z zespołem Mindfulness Association Polska i udział w proponowanych kursach otworzyło mnie na kompletnie nowy odbiór mnie samej oraz otaczającego świata. Było to doświadczenie , które dogłębnie zmieniło moje życie na głębsze i szczęśliwsze. Serdecznie polecam i zapraszam.”

MONIKA ZIEMIAŃSKA

“Eksplorowałem kompletnie nowe obszary mojego życia. Zyskałem inną, ciekawą perspektywę i inne podejście do świata i ludzi. Czuję się lekki i spokojny.”

DAREK

“Bardzo przemyślany i konsekwentnie prowadzony proces. Wielkie serce, równie wielkie jak wiedza i doświadczenie prowadzących.”

MONIKA