Certyfikowani nauczyciele MBLC, MBLC-YA i CBLC

Jeżeli jesteś zainteresowana/y uczestnictwem w 8 tygodniowych kursach uważności i współczucia poniżej znajdziesz listę certyfikowanych nauczycieli kursów MBLC ( Kursy życia opartego na uważności), MBLC-YA (Kursy życia opartego na uważności dla młodzieży) oraz CBLC (Kursy życia opartego na współczuciu).

Spełniają oni wymagania certyfikacji wg Wskazówki dobrej praktyki do prowadzenia kursów opartych na zasadach uważności, czyli podlegają stałej superwizji, doskonalą swój warsztat zawodowy poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach oraz pogłębiają własną praktykę uczestnicząc w corocznych odosobnieniach.

Więcej o kursach MBLCCBLC oraz MBLC-YA dowiesz się na końcu strony.

Aleksandra Boroń

Syców  •  Wrocław  •  Zgorzelec Zobacz stronę www

Anna Polak

Kraków Zobacz stronę www

Anna Zubrzycki

Wrocław Zobacz stronę www

Beata Mijalska-Tokarz

Katowice Zobacz stronę www

Dagna Kocur

Katowice Zobacz stronę www

Damian Dec

Wrocław Zobacz stronę www

Dorota Murzyńska

Wrocław Zobacz stronę www

Dorota Piasecka

Warszawa Zobacz stronę www

Ewa Orłowska

Warszawa Zobacz stronę www

Izabela Joanna Biśta

Wrocław Zobacz stronę www

Jowita Wycisk

Poznań Zobacz stronę www

Justyna Wiąckiewicz

Lublin Zobacz stronę www

Katarzyna Bokuń

Warszawa Zobacz stronę www

Krystyna Boroń-Krupińska

Wrocław Zobacz stronę www

Liwia Pawlik

Wrocław Zobacz stronę www

Łukasz Rybiński

Gdańsk Zobacz stronę www

Magdalena Tybura

Gdynia Zobacz stronę www

Małgorzata Milczarek

Łódź Zobacz stronę www

Marcin Zasempa

Wrocław Zobacz stronę www

Marta Gabruk

Poznań Zobacz stronę www

Monika Kużelewska-Turczynowicz

Warszawa Zobacz stronę www

Monika Wądołowska

Warszawa Zobacz stronę www

Piotr Jan Panasiuk

Warszawa Zobacz stronę www

Piotr Sikora

Kraków Zobacz stronę www

Teresa Moryson

Lubliniec Zobacz stronę www

Weronika Chmielewska

Warszawa Zobacz stronę www

Kursy naszych nauczycieli

8 tygodniowe kursy MBLC

    Kursy życia opartego na uważności

Mindfulness Based Living Course (MBLC – Kurs życia opartego na uważności) to cykl cotygodniowych spotkań z uważnością. Standardowo obejmuje on osiem tygodni i składa się z ośmu spotkań, trwających około dwóch godzin. Całość poprzedza poprzedza spotkanie wprowadzające przed rozpoczęciem kursu i zamyka spotkanie podsumowujące po ośmiu tygodniach. Dzień praktyki Mindfulness jest zazwyczaj uwzględniony pomiędzy 6 i 7 tygodniem programu.

Kurs skierowany jest dla osób początkujących, nie jest wymagane posiadanie doświadczenia w praktyce Mindfulness.

10 tygodniowe kursy MBLC-YA

    Kursy życia opartego na uważności dla młodzieży

Mindfulness Based Living Course Young Adults (MBLC-YA – Kurs życia opartego na uważności dla młodzieży) to 10-tygodniowy program Mindfulness Association dla młodzieży w wieku od 11 do 18 lat stworzony na podstawie materiałów z Kursu życia opartego na zasadach Uważności (MBLC) dla dorosłych. Kurs MBLC-YA wprowadza nastolatków w koncepcje Uważności oraz Współczucia dla siebie i ma na celu rozwijanie tych cech poprzez praktyki i ćwiczenia wykonywanie głównie w klasie, zaprojektowane dla tej grupy wiekowej.

Kurs MBLC-YA obejmuje 10 sesji, prowadzonych zwykle co tydzień, trwających od 40 minut do 1 godziny. Na każdym spotkaniu zajmujemy się jednym tematem. Przykładowo, na sesji „Twój niesamowity umysł” przyglądamy się mózgowi nastolatków z jego różnymi trajektoriami rozwoju emocjonalnego i kontroli poznawczej i wyjaśniamy, że nasze mózgi jako zaprogramowane raczej na przetrwanie niż na dążenie do szczęścia, używają różnych sztuczek, których często nie jesteśmy świadomi. Inne tematy to „Pozostawanie obecnym”, „Zakotwiczanie” w chwili obecnej przy wsparciu oddechu, ciała lub dźwięku, „Rozpraszanie uwagi”, „Wewnętrzne nastawienie”, „Wdzięczność” czy refleksja nad tym, co znaczy „Uważne życie” (takie, które jest w zgodzie z naszymi wartościami). W treść całego kursu wpleciona jest praktyka współczucia, czyli nauka bycia życzliwym dla siebie, gdy przeżywamy trudności.

Każdej sesji towarzyszy multimedialna prezentacja, która z poczuciem humoru obrazuje i utrwala wprowadzany temat. Uczniowie otrzymują również podręcznik oraz dostęp do szerokiej gamy praktyk.

8 tygodniowe kursy CBLC

    Kursy życia opartego na współczuciu

Compassion Based Living Course ( CBLC- Kurs życia opartego na współczuciu). Kurs ma na celu wyruszenie w osobistą podróż pełną współczucia w celu włączenia go do życia codziennego. Treść kursu oparta jest o zasoby psychologii ewolucyjnej i buddyzm mahayana wraz z bogactwem przesłania tej tradycji. Współczucie jest cechą wrodzoną każdemu z nas i jako taka może być pielęgnowana i wzmacniania. Rdzeniem współczucia jest wrażliwość na trudności jakie sami przeżywamy, jak i wobec trudności w życiu innych oraz chęć łagodzenia tego cierpienia, rozwijania się i odnalezienia szczęścia. Uważność zwiększa naszą świadomość, podczas gdy współczucie pogłębia naszą świadomość odczuwaną z poziomu serca. Praktyka współczucia pomaga budować nasze wewnętrzne zasoby, aby odpowiadać na nieuchronne wyzwania w naszym życiu i zwiększać naszą zdolność do doceniania i rozwijania wdzięczności za dobro, które jest również obecne w naszym życiu. Jest to podróż, która wymaga zaangażowania i odwagi.

Struktura kursu wspiera uczenie się uczestników poprzez doświadczanie, a praktyka w domu jest nieodłącznym elementem podróży ze współczuciem. wskazany. Kurs standardowo trwa 8 tygodni i obejmuje również dzień praktyki. Adresowany jest dla każdego, kto uczestniczył wcześniej w kursach uważności takich jak MBLC, MBSR lub w innym kompleksowym treningu uważności.