30/11/2021
„Cud Uważności” Thich That Hahn
30/11/2021

Zacznijmy tym razem od środka i cytatu: ”Uwaga jest cudem, dzięki któremu poznajemy siebie i przywracamy życiu. Wyobraź sobie magika, który rozcina swe ciało na części i umieszcza każdą w innym miejscu – ręce na południu, ramiona na wschodzie, nogi na północy, po czym dzięki cudownej mocy wydaje okrzyk, który ponownie łączy w całość wszystkie rozrzucone części. Uwaga jest jak magiczna sztuczka – to jest cud który w okamgnieniu scala nasz rozproszony umysł i przywraca mu jedność, tak że możemy żyć każda chwila życia”.

Autor książki, której podtytuł brzmi: Prosty podręcznik medytacji, w znamienny dla siebie sposób opisuje codzienność, która może być nacechowana uważnością w prozaicznych czynnościach – zmywaniu naczyń, praniu, siedzeniu, chodzeniu, jedzeniu i uśmiechu. W równie lekki sposób wprowadza czytelnika w obszar współczucia i zachęca do rozluźniania ego poprzez ćwiczenie nieprzywiązywania się.

Niespieszna i delikatna lektura. Taka, jaką może być codzienność.  

Thich That Hahn „Cud Uważności”
Poleca Krystyna Boroń-Krupińska

Kategoria:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też inne artykuły:

Bardziej osobiste

Cała wioska

Bycie rodzicem to nie ścieżka usłana różami. I nie bajka, w której książę na białym koniu całuje księżniczkę, a potem razem z potomstwem żyją długo i szczęśliwie. I celowo w...