Zapraszamy na Warsztat „Komunikowanie uważności i współczucia w związkach – uważne rodzicielstwo” z Nancy Hathaway

Home / Bez kategorii / Zapraszamy na Warsztat „Komunikowanie uważności i współczucia w związkach – uważne rodzicielstwo” z Nancy Hathaway

Zapraszamy serdecznie na Warsztat

„Komunikowanie uważności i współczucia w związkach – uważne rodzicielstwo” z Nancy Hathaway

10 marca 2019 roku w Warszawie.

Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

NANCY HATHAWAY – matka dwóch dorosłych synów, z wykształcenia pedagog, doradca i licencjonowana psychoterapeutka, rozpoczęła praktykę medytacji od miesięcznej medytacji w tybetańskim klasztorze gelugpa w Kopan w Nepalu w 1974 r. Przez wiele lat mieszkała w Ośrodkach medytacyjnych koreańskiej szkoły Kwan Um w USA w Providence RI i Cambridge MA i była tam Starszym Nauczycielem Dharmy oraz członkinią ich zarządów. Została wyświęcona jako duchowy doradca w Providence Zen Center i posiada licencję stanu Maine w tej dziedzinie.
W 1994 r. pracowała z Jonem Kabat-Zinem w więzieniach w Massachusetts po stażu w Klinice MBSR w Ośrodku Medycznym na Uniwersytecie Massachusetts w Worcester. Uczy uważności w związkach od ponad 40 lat w szpitalach, więzieniach, bankach, na uniwersytetach i ośrodkach medycznych, przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich, m. in.: Harvard Work and Family Center na Uniwersytecie Harvarda, MIT, Brandeis, Maine Medical Center, Rubin Museum i Coalition for Hispanic Family Services Arts and Literacy Program w Nowym Jorku. W 2005 r. założyła Ośrodek Mindfulness w Blue Hill w stanie Maine. Prowadziła też warsztaty w Południowej Korei. Jest adiunktem na Wydziale Edukacji na University of Southern Maine gdzie w kilku college’ach prowadzi zajęcia praktyczne z uważności.

http://nancyhathaway.com/

WARSZTAT „Komunikowanie uważności i współczucia w związkach – uważne rodzicielstwo”

„Bycie rodzicem to wielka radość i wielkie wyzwanie. Dla naszych dzieci chcemy tego co najlepsze, bo ogromnie je kochamy. Największy dar jaki możemy im dać to naszą jasną i współczującą obecność. Wołają o nią.

Zaczniemy nasz warsztat od wypicia filiżanki herbaty w milczeniu, a potem się sobie nawzajem przedstawimy. Nancy ofiaruje nam kilka słów zanim zaczniemy ćwiczenia Uważnego Rodzicielstwa, które będziemy mogli zabrać ze sobą do domu do codziennego życia z naszymi dziećmi. Będzie czas na pytania i odpowiedzi. Przynieście swoje wyzwania.”

Bycie uważnym w związkach, jako para czy w relacji rodzic–dziecko, a także we wspólnocie budzi obecność, poczucie szczęścia i mądrość. Radość, animusz i poczucie jedności w codziennym życiu to produkty uboczne praktykowania uważności.
Nancy Hathaway posługuje się umiejętnie technikami wywodzącymi się z tradycji w jakich studiowała: zen, wadżrajana (np. tonglen), wipaśjana, MBSR, gestalt, komunikacją bez przemocy Marshalla Rosenberga (NVC) pomagając innym badać jak one wszystkie mogą pogłębić intymność w odniesieniu do tego co dzieje się teraz z partnerem, dzieckiem czy w interakcji z grupą. Nancy uczy konkretnych praktyk współczującego komunikowania się.

DATA:
10.03.2019r. 10:00 – 17:00

PROWADZĄCY:
Nancy Hathaway

TŁUMACZ:
Jacek Dobrowolski

MIEJSCE:
Karma Dechen Chöling, ul.Jana Nowaka-Jeziorańskiego 49/U12, Warszawa

CENA:
450zł
W razie rezygnacji z warsztatu do dnia 1 marca 2019r. opłata nie podlega zwrotowi.
W razie gdyby nie udało się zebrać minimalnej ilości uczestników aby warsztat mógł się odbyć zwrócimy Ci kwotę należności.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe6L2dCmyCBZUGcZO9o8fCPny6SuUiUgU04OaMRzgmROownXQ/viewform

Wypełnienie formularza nie gwarantuje miejsca na Warsztacie, dopiero wpłata kwoty należności za udział oraz wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego – daje taką pewność.

Liczba miejsc jest ograniczona.

KONTAKT:
mapoland.info@gmail.com

Podmiotem odpowiedzialnym organizowanego kursu jest :
Fundacja Voices
ul.Wilhelma Roentgena 10/14
50-362 Wrocław
NIP: 898-22-10-788
Numer KRS: 0000528085